Co wpływa na cenę operacji przepukliny kręgosłupa

Przepuklina dysku w kręgosłupie może być bardzo bolesnym stanem. Jeśli ból jest wystarczająco ciężki, może wymagać operacji w celu rozwiązania problemu. Koszt takiej operacji może się znacznie różnić, w zależności od nasilenia przepukliny, lokalizacji przepukliny dysku i wymaganego rodzaju operacji.

W cenie operacji przepukliny kręgosłupa jest zawartych wiele rzeczy

Najczęstszym rodzajem operacji przepuklonej dysku jest laminektomia. Obejmuje to usunięcie niewielkiej części kości, która pokrywa rdzeń kręgowy (blaszek). Daje to chirurgowi dostęp do przepukliny dysku, aby można go było usunąć. Laminektomia jest zwykle wykonywana jako procedura ambulatoryjna, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał pozostać w szpitalu przez noc.

Koszt laminektomii może wynosić od 5000 do 20 000 USD, w zależności od wyżej wymienionych czynników. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, prawdopodobnie pokryje to co najmniej część kosztów. Innym rodzajem operacji przepuklonej dysku jest fuzja kręgosłupa. Obejmuje to połączenie dwóch lub więcej kręgów wraz z metalowymi prętami i śrubami. To stabilizuje kręgosłup i zapobiega poruszaniu się przepukliny i powodowania bólu. Więcej informacji przeczytasz na https://doktormaciejbujko.pl/usuwanie-przepukliny-kregoslupa/.

Fuzja kręgosłupa jest bardziej inwazyjną operacją niż laminektomia i wymaga kilku dni pobytu w szpitalu. Koszt fuzji kręgosłupa może wynosić od 20 000 do 100 000 USD. Ponownie, ubezpieczenie zdrowotne prawdopodobnie pokryje przynajmniej część tego kosztu. Jeśli stoisz w obliczu operacji przepuklonej płyty, koniecznie przedyskutuj wszystkie opcje z chirurgiem.

Rodzaj przepukliny wpływa na cenę operacji kręgosłupa

Przepuklina dysku jest bardzo powszechnym stanem, który może powodować duży ból i dyskomfort. Dobra wiadomość jest taka, że ​​dostępnych jest wiele opcji leczenia, aw większości przypadków operacja nie jest konieczna. Jeśli jednak wymagana jest operacja, koszt może być dość wysoki. Kolumna kręgosłupa składa się z serii kości (kręgów), które są oddzielone poduszkami (dyski). Te dyski działają jako amortyzatory kręgosłupa i pozwalają swobodnie poruszać się kręgom.

Przepuklinowy dysku występuje, gdy miękka wewnętrzna część dysku wypyra się przez łzę w zewnętrznej warstwie. Przepuklina kręgosłupa to stan, który wpływa na rdzeń kręgowy i nerwy. Rdzeń kręgowy to kolumna nerwów, która biegnie z mózgu przez kolumnę kręgosłupa. Kolumna kręgosłupa składa się z kręgów, które są kościami chroniącymi rdzeń kręgowy.

Rdzeń kręgowy jest otoczony cienką warstwą tkanki zwanej Mater Dura. Dura Mater jest otoczona grubszą warstwą tkanki zwanej przestrzenią zewnątrzoponową. Rdzeń kręgowy i nerwy są odpowiedzialne za wysyłanie wiadomości między mózgiem a resztą ciała.