Gatunki grzybów Kordyceps 

Grzyby lecznicze są stosowane od tysięcy lat w leczeniu wielu różnych dolegliwości. W szczególności grzyby Cordyceps mają bogatą historię w niektórych częściach Azji i od dawna są stosowane w medycynie na tych obszarach. Dziś można je znaleźć na całym świecie, ale są szczególnie powszechne w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Nazwa „cordyceps” faktycznie pochodzi od łacińskich słów „sznur” i „ceps”, co oznacza głowę. Cordyceps to właściwie nazwa rodzaju grzybów, ale szacuje się, że w obrębie tego rodzaju istnieje około 400 gatunków.

Tradycyjna Medycyna Chińska

Niektóre z najbardziej znanych gatunków to Cordyceps sinensis, Cordyceps militaris i Cordyceps ophioglossoides. Chociaż od dawna znane są ze swoich leczniczych właściwości w wielu formach tradycyjnej medycyny, ostatnie badania zaczęły potwierdzać prozdrowotne właściwości tych potężnych grzybów. W rzeczywistości badania pokazują, że kordiceps może mieć działanie przeciwnowotworowe, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne i może być korzystny w leczeniu długiej listy problemów zdrowotnych. Odwiedź: https://zdrowozyj.eu/produkt/kordyceps-fohow-sanbao-oral-liquid-eliksir-trzy-klejnoty-feniks/.

Jak zażywać?

Przez wiele dziesięcioleci kordyceps był trudny do zdobycia, drogi i niezbyt powszechnie stosowany. Dziś dzikie kordycepsy nadal nie są łatwe do zdobycia, ale na szczęście naukowcy odkryli sposób syntetycznego rozmnażania ich w laboratorium, dzięki czemu są znacznie szerzej dostępne dla społeczeństwa.

Suplementy są obecnie dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością i sprzedawców internetowych po znacznie bardziej przystępnych cenach i wydają się oferować takie same korzyści jak dzikie odmiany. Kolejną zaletą uprawy kontrolowanych gatunków grzybów Cordyceps jest możliwość kontrolowania zanieczyszczeń, takich jak szkodliwe bakterie i metale ciężkie.

Cordyceps występuje głównie w postaci kapsułek, proszku i tabletek. Kapsułki lub tabletki mogą być szybkim i wygodnym sposobem na uzyskanie dziennej dawki, a wybór kordycepsu w proszku może również pozwolić na eksperymentowanie i dodanie kordycepsu do niektórych ulubionych przepisów. Ekstrakt i proszek z kordycepsu są najczęściej dodawane do napojów, takich jak herbata, kawa, koktajle i koktajle, ale przy odrobinie kreatywności potencjalne zastosowania kordycepsu są nieograniczone.