Pompy ciepła do basenów

Jaki rozmiar pompy ciepła do basenów wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na zakup podgrzewacza do basenu, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci dokonać najbardziej świadomego wyboru. Po pierwsze, musimy polecić zakup podgrzewacza basenowego z pompą ciepła. Oferują najlepszy stosunek jakości do ceny i są w stanie prawidłowo wykonać zadanie.

Co to jest podgrzewacz basenu z pompą ciepła?

Podgrzewacze basenowe z pompą ciepła działają prawie jak klimatyzator rewersyjny. Zamiast wymieniać ciepłe powietrze na zimne, oddają całe ciepło wytworzone w tym procesie do wody w basenie. W przeciwieństwie do klimatyzatorów, grzejniki basenowe nie muszą tak ciężko pracować, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty. Proszą o powolną i stabilną technikę, która zużywa mniej energii i kosztuje mniej pieniędzy. Z tego powodu pompy ciepła mają najwyższy współczynnik wydajności lub współczynnik COP spośród wszystkich typów podgrzewaczy basenowych. Chcesz dowód? Każdy hotel z podgrzewanym basenem wykorzystuje pompę ciepła, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu basenu.

Dlaczego dobór pompy ciepła do basenu jest ważny?

Basenowe pompy ciepła działają na energię elektryczną. Teraz może to być albo z Ibidrola, albo z instalacji paneli słonecznych. Ponieważ pompy ciepła wykorzystują energię elektryczną, ogrzewają baseny wolniej niż grzejniki gazowe. Rozmiary i możliwości pomp ciepła są mierzone w BTU lub brytyjskich jednostkach termicznych. BTU są miarą ciepła i dlatego są używane do obliczania wydajności podgrzewacza basenu. Ogólnie rzecz biorąc, oceny BTU grzejników basenowych zaczynają się od 50 000 i sięgają do 150 000. W przypadku mniejszych basenów lub basenów naziemnych możesz użyć jednostki 50 000. Większe baseny będą oczywiście wymagały czegoś większego.

Czynniki takie jak wielkość basenu, średnia temperatura powietrza, poziom wilgotności i wietrzność miejsca zamieszkania mają wpływ na wysiłki związane z ogrzewaniem basenu. Jeśli prawidłowo zwymiarujesz pompę ciepła, czynniki zewnętrzne będą odgrywać mniejszą rolę w podnoszeniu i utrzymywaniu temperatury wody.

Czas pracy basenowej pompy ciepła

Jeśli korzystasz z pompy ciepła do basenu odpowiedniej do wielkości basenu, pompa ciepła do basenu lub instalacja wodna nie są przeciążone. Nie działa tak samo, jak sama pompa basenowa, nie działa na stałe, gdy woda w basenie osiągnie już żądaną temperaturę. Jednak uruchomi się ponownie, gdy temperatura basenu będzie niższa niż ustawiona temperatura.