odkurzacz basenowy

Jakie zalety ma odkurzacz basenowy?

Oczywiste jest, że odkurzacz basenowy ma wiele zalet. Pamiętaj, że te urządzenia czyszczące opierają się wyłącznie na głównej pompie basenu i systemie filtracji i muszą być ręcznie podłączane do węża za każdym razem, gdy ich używasz. Odkurzacze po stronie ssącej nie są jedynymi dostępnymi rodzajami automatycznych odkurzaczy basenowych. Istnieją również ciśnieniowe urządzenia do czyszczenia basenów i roboty czyszczące. Te dwa pozostałe środki czyszczące mają swoje unikalne zalety, które omówimy w nadchodzącym artykule.

Pozwala się zrelaksować w czystej wodzie

Kiedy spędzasz cały dzień na zabawianiu gości, konserwacja basenu nie jest atrakcyjną propozycją. Trzeba wyciągnąć sprzęt, ustawić go, a potem ręcznie uruchomić. Cały proces może zająć godziny. Automatyczny środek czyszczący usunie tę konieczność.

Jeśli jesteś zmęczony lub po prostu chcesz się zrelaksować po długim dniu, możesz po prostu podłączyć urządzenie do czyszczenia basenu i wrzucić je do wody. Możesz nawet zdecydować się na zakup robota czyszczącego, którym możesz sterować za pomocą pilota, jeśli chcesz bardziej skoncentrować się na określonym obszarze. Możesz zatrudnić kogoś do czyszczenia i konserwacji basenu, ale to kosztuje pieniądze w postaci wynagrodzenia i ubezpieczenia. Robot czyszczący może początkowo być droższy niż inne rozwiązania czyszczące, ale po zakupie nigdy nie musisz płacić komuś za ponowne czyszczenie basenu.

Zapewnia, że ​​filtr basenowy nie pracuje zbyt ciężko

Roboty do czyszczenia basenów są dostarczane z własną pompą i filtrem. Oznacza to, że poruszając się po basenie, zasysają zanieczyszczenia z powierzchni i dna basenu, w tym liście, włosy i cząsteczki brudu. Ponieważ im więcej zanieczyszczeń pochłania filtr basenowy, tym ciężej musi pracować, automatyczny odkurzacz basenowy może pomóc przedłużyć żywotność filtra basenowego. Mniej pracy oznacza mniejsze zużycie. A automatyczny środek czyszczący może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia zatorów, co ochroni pompę i wirnik pompy.

Czyści każdą powierzchnię i zasysa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia

Roboty do czyszczenia basenów robią wszystko, co normalnie zrobiłbyś ty lub wynajęty sprzątacz. Przeszukują każdy cal powierzchni basenu, zasysając duże i małe kawałki zanieczyszczeń. I wykonają prace, które wymagają trochę więcej smaru łokciowego, takie jak szorowanie schodów, ścian i podłóg. A dzięki możliwości programowania i sterowania robotem czyszczącym za pomocą smartfona cały proces jest prosty, a czasem zabawny.