Wilanów przedszkola

Wilanów przedszkola – struktura jest dzieciom potrzebna? 

Struktura dla małych dzieci? Czy nie powinniśmy po prostu pozwolić dzieciom być dziećmi? Nauczycielu, zorganizowane środowisko pozwala dzieciom stać się lepszymi przyjaciółmi, lepszymi dziećmi i lepszymi ludźmi. Konsekwentne harmonogramy i zasady pomagają dzieciom nauczyć się szanować innych, zachowywać samokontrolę i naprawdę się skupiać. A te umiejętności mają znaczenie nie tylko w wieku dorosłym – pozwalają dzieciom nie tylko być, ale także cieszyć się byciem dziećmi.

Czy czas przed ekranem wpływa na poziom uwagi?

Tak, badania pokazują, że dawanie dziecku zbyt dużej ilości czasu przed ekranem „negatywnie wpływa na zdolność koncentracji oraz rozwój języka i funkcji poznawczych”. Może również prowadzić do skrajnych napadów złości, wahań nastroju, zakłóceń snu, drażliwości, agresji i wielu innych problemów. Zaleca się unikanie czasu spędzanego przed ekranem w jak największym stopniu, dopóki dziecko nie skończy dwóch lat. W wieku od 2 do 5 lat dziecko powinno mieć tylko do jednej godziny wysokiej jakości czasu przed ekranem (wzbogacające programy telewizyjne, gry lub zajęcia). Warto zorientować się, czy pobliskie Wilanów przedszkola nie będą dobrą odskocznią dla Twojego kilkulatka.

Te zalecenia mogą nie być zgodne ze wszystkimi stylami życia, ale jest to najlepsze podejście do maksymalizacji rozpiętości uwagi i rozwoju poznawczego. Jeśli masz problemy z radzeniem sobie z problemami behawioralnymi swojego dziecka, skrócenie czasu spędzanego przed ekranem może poprawić jakość życia w Twoim domu.

Wskazówki, jak poprawić koncentrację dziecka

Skrócenie czasu spędzanego przed ekranem to tylko jeden z wielu sposobów na poprawę koncentracji uwagi dziecka. Jeśli potrafisz ustalić spójną, przewidywalną rutynę z dnia na dzień, Twoje dziecko będzie się rozwijać we wszystkich obszarach. Szkoła, obowiązki domowe, czas z rodziną i czas na posiłek stają się pamięcią mięśniową, gdy istnieje rutyna. Może to ułatwić zarządzanie czasem spędzanym przed ekranem i wykonywanie codziennych zadań bez oporu. Zachęć dziecko do użycia wyobraźni. Baw się na zewnątrz lub korzystaj z wzbogacających zajęć, które nie opierają się na ekranach. Dowiedz się, czym interesuje się Twoje dziecko i wykorzystaj to jako narzędzie do rozwoju.

Jeśli Twoje dziecko ma problemy w szkole lub w domu, być może nadszedł czas na profesjonalną ocenę. Jeden z naszych licencjonowanych neuropsychologów może ocenić mocne strony Twojego dziecka, objawy i zmagania, aby ustalić, czy w pracy występuje schorzenie.