outsourcing IT

Outsourcing it Kraków – dlaczego warto skorzystać?

Teraz, gdy już wiesz, czym jest outsourcing IT, jakie są jego modele i rodzaje, nadszedł czas, aby wyjaśnić, dlaczego potrzebujesz outsourcingu i czy naprawdę tego potrzebujesz. Omówmy kilka sytuacji, które podpowiadają, kiedy zdecydować się na outsourcing IT.

Jesteś ekspertem od domen z pomysłem

Jeśli jesteś ekspertem branżowym z pomysłem, który rozwiązuje realny problem, outsourcing IT to Twój wybór. W tym przypadku Twoim głównym celem jest wejście na rynek i szybkie przetestowanie rozwiązania. Zewnętrzny zespół pomoże Ci zweryfikować pomysł, zbudować MVP, aby sprawdzić hipotezę i wdrożyć zmiany w Twoim produkcie zgodnie z potrzebami rynku. Oszczędza pieniądze, czas i pozwala osiągnąć cel.

Zarówno duże firmy, jak i młode startupy zlecają część swojej pracy na zewnątrz. IBM, Google, Microsoft korzystają z outsourcingu IT, aby uzyskać dostęp do specjalistów o różnym doświadczeniu. Dla startupów korzyści z outsourcingu w celu obniżenia kosztów i szybkiego skalowania.

Często zdarza się, że młode startupy wydają pieniądze szybciej niż mają solidny zespół i gotowy do wprowadzenia na rynek produkt. Failory odkrył, że problemy finansowe są trzecim powodem niepowodzenia startupu. Dlatego bardziej sensowne jest obniżanie kosztów poprzez zatrudnianie zewnętrznego zespołu profesjonalistów, podczas gdy Twoja firma żyje z pieniędzy inwestora. Możesz zatrudnić pełne studio rozwoju produktu, obejmujące wszystkie martwe punkty i ożywiające Twój produkt.

Potrzebujesz wsparcia technicznego

Nawet jeśli masz już gotowe rozwiązanie, ale wymaga ono pewnych usprawnień technicznych – frameworków dla komponentów backendowych, nowego języka, integracji z aplikacją korporacyjną – bardziej sensowne jest znalezienie doświadczonego partnera. Outsourcing IT może objąć wiele funkcji, co znowu pozwala zaoszczędzić czas, który w przeciwnym razie poświęciłbyś na poszukiwanie wykwalifikowanych pracowników.

Outsourcing IT to praktyka, w której firma przenosi część rozwoju oprogramowania poza wewnętrzną strukturę, aby zaoszczędzić koszty i kontrolować wszystkie procesy.

W tym artykule podjęliśmy próbę obalenia mitu, że outsourcing technologii informatycznych to mało widoczne produkty i decyzje podejmowane w ostateczności. Odkryliśmy, że nawet duże firmy technologiczne zlecają outsourcing z dużymi korzyściami. Outsourcing IT jest również świetną opcją dla startupów na wczesnym etapie, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.